Vietnam dan Hediyelik Ne Alınır?

Vietnam dan Hediyelik Ne Alınır?

Uzakdoğu’daki egzotik ve mistik havasını korumakta olan ülkeler arasında en dikkat çekici yerlerden biri olan Vietnam, son zamanlarda yurtdışı turlarının ilk sıralarında yer alan bir ülke haline geldi. Uygun fiyatlı bir yer olması ve tatil planlarında yeni yerler, kültürler görmek isteyenlerin beklentilerine cevap verebilmesiyle Vietnam sıklıkla ziyaret edilen yerlerden biri oluyor. Tüm bu sebeplerle Vietnam’a gidenler tatillerinin bitiminde geri döndüklerinde sevdiklerini mutlu etmek için vietnam’dan ne getirilir öğrenmek istiyor.

Vietnam’ın Meşhur Yerleri ve Yemekleri

Vietnam denildiğinde ilk akla gelen şeylerden biri Amerika ile Vietnam arasında yapılmış olan Vietnam savaşıdır. 1975 yılında sonlanan bu savaşın izleri çok yeni olduğu için bölgede savaş bölgelerinin görülebileceği pek çok alan bulunmaktadır. Vietnam’a gelenler için Chu Chi tünelleri savaşı yakından görmek isteyenler için en iyi yerlerdendir. Vietnam’ın tarihine ışık tutan bu yerlerin dışında Vietnam’a gelen hemen hemen herkesin görmek istediği ve belki de Vietnam’a burayı görmek için geldiği Halong Bay mutlaka görülmelidir. Toplamda 1600 kadar adanın bulunduğu bu bölgede gezi gemileriyle gezintiler yapmak mümkün olabiliyor. Şehir hayatını ve Vietnamlıları yakından tanımak isteyenler içinse Hoi An şehriyle geniş pirinç tarlaları en ideal yerlerdendir. Tüm bu yerler aynı zamanda vietnam’dan ne getirilir sorusuna da cevap verir.

Vietnam Gezisinden Hatıra Ne Alınır?

Sevdiklerinize Vietnam gezisinin ardından bir hediye almak istediğinizde Vietnam çok geniş olanaklar sunar. Öncelikle bölgenin en sembol ürünlerinden olan cilalı ürünlerden hediye olarak alabilirsiniz. Burada doğrudan ürünleri yapan kişilerden cilalı ürünleri satın almanın ayrıcalığını da yaşayabilirsiniz. Vietnam’da el işi sanatlarının hediye olarak satıldığı bir diğer ürün de Vietnam işlemeleri olmaktadır. Daha çok köylü kadınlar tarafından yapılan bu işlemeler için Vietnam köylerini ziyaret ederek yerinde alışveriş yapabilirsiniz. Bölgenin Uzakdoğu iklimine uygun şekilde çok sayıda bambuya ev sahipliği yapmasından dolayı bambudan yapılmış kaseler, hediyelik süs eşyaları da alabilirsiniz. Vietnam’ın dünya çapında ünlü olmasını sağlayan bir diğer etken de oldukça lezzetli kahveleridir. Paketler halinde satılan kahveleri hediye olarak götürürken bölgedeki yerel kahvecilerden kahveleri nasıl yaptıklarını da öğrenebilirsiniz. Bunlara ek olarak vietnam’dan ne getirilir diye soranlar için bölgenin hala etnik değerlerini kaybetmemiş olan kabilelerinin de bulunması sebebiyle geleneksel kıyafetleri de hediye olarak alınabilen eşyalardandır. Tıpkı el işi mutfak eşyalarında olduğu gibi seramik ürünleri de hediye olarak alınabilir. Tüm bunların dışında son yıllarda popülerliği iyiden iyiye artan Made in Vietnam ürünlerinden elbise, çanta ve ayakkabı da hediye olarak götürülebilir.

[zombify_post]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir