Venedik’ten Hediyelik Ne Alınır?

Venedik’ten Hediyelik Ne Alınır?

Kanalları, gondolları, köprüleri, İtalyan mimarisinin özel örnekleri olarak rengârenk evleri ve dar sokakları ile Venedik, Avrupa’da romantizm denince ilk akla gelen şehirlerden biri. Muhteşem bir su üstü şehri olan Venedik’te su ulaşımının ana hattı Grand Canal üzerinden sağlanıyor. Mimari açıdan da dikkat çeken yapılara sahip olan şehirdeki gotik mimarinin örneklerinden Palazzo Ducale Sarayı göz kamaştırıcı bir güzelliğe sahip.

Venedik’in Nesi Meşhur?

Venedik tarihe ışık tutan ve özenle korunan yapıları ve kanallar şehri olması ile tüm dünyada biliniyor. Her yıl Venedik Film Festivalinin düzenlendiği San Marco Meydanı, eğlenceli ve farklı deneyimler yaşamayı sevenlerin kış aylarında katılabilecekleri Venedik Karnavalı, gondolla gidilebilecek Murano Adası, müzeleri ve tiyatroları ile birçok kişi için en sevilen şehirler arasında ilk sıralarda yer alıyor. UNESCO tarafından Dünya Miras Listesine alınmış olan şehir aynı zamanda İtalyan lezzetlerini tadabileceğiniz ünlü restoranları ile de biliniyor. Venedik’e gitmişken alışveriş yapmak ve sevdiklerinize hediyeler almak gibi bir düşünceniz varsa Venedik alışveriş rehberi niteliğindeki yazımız sizin için yol gösterici olacak.

Venedik’ten Hangi Hediyeler Alınabilir?

Venedik’e seyahat planlıyorsanız gezi rehberi yanında venedik alışveriş rehberi oluştursanız iyi edersiniz. Çünkü şehirde hem kendinizi hem sevdiklerinizi şımartabilecek eşsiz hediyeler bulma olanağı mevcut. Alışveriş biraz pahalıya mal olsa da farklı ve güzel ürünler bulmanız mümkün. San Marco Meydanı çevresinde aradığınız ürünleri bulabilirsiniz. Murano Adası da değerli hediye arayışında olanlar için ilk sıralarda yer alması gereken adreslerden biri. Adada hediye tercihiniz için değerlendirebileceğiniz el yapımı camcılık oldukça gelişmiş durumda. Dilerseniz uygun fiyatlı minik hatıra ürünler alabilir ya da bütçeniz uygunsa yüksek fiyatlı ve değerli süs eşyalarını tercih edebilirsiniz. Cam takı ve aksesuarları değişik fiyat seçenekleri ile bulabilirsiniz. Venedik alışveriş rehberi içerisinde yer vermeniz gereken noktalar arasında şehre özel maskeleri satan yerler mutlaka olmalı. Değerli malzemeler kullanılarak el yapımı üretilen bu maskeler şehrin simgesi olması dolayısıyla hediyelik ürünler arasında çok fazla ilgi görüyor ve her mevsim bulunabiliyor. Maskeler kalitesine ve işlemesine göre değişik fiyatlardan alınabiliyor. Sahil kenarındaki seyyar tezgâhlardan daha uygun fiyatlara alabilirsiniz. Maskeler size hitap etmiyorsa ya da pahalı geldiyse maske şeklinde magnetler de satılıyor.Burano Adası’ndan özgün hediyeler olarak dantel ve işleme de satın alabilirsiniz. Dantelden yapılmış el emeği bileklikler ve işlemeli şemsiyeler en fazla ilgi gören hediyelikler arasında yer alıyor.

[zombify_post]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir