Tiflis’ten Hediyelik Ne Alınır?

Tiflis’ten Hediyelik Ne Alınır?

Gürcistan’ın başkenti olan Tiflis yapılacak bir gezi sırasında görülmesi gereken yerdir. Tiflis dünyaca önemli olan bir geçiş güzergahı üzerinde yer alır. Bakü- Tiflis-Ceyhan boru hattı ile bu güzergahtan doğal gaz Avrupa’ya taşınır. Dolayısı ile ülkenin sanayi yönünden gelişimine katkı sağlamıştır. Tiflis’in
neyi meşhur diye merak ediliyorsa sanayi ürünlerine bakmak yeterli olabilir.

Tiflis’e Küçük Bir Gezi ve Ünlü Yönleri

Tiflis Gürcistan’da yer alan ve ülkenin başkent statüsünde yer alan şehirdir. Şehrin sanayisi gelişmiş olup ayrıca sosyal açıdan gelişmiş olmasının sayesinde kültürel gelişmişlik seviyesi yüksek bir şehirdir. Bunda etkili de olan önemli bir botu hattının geçmesidir. Peki Tiflis’in neyi meşhur? Bunun dışında şehir tarihi ve doğal yönlerden de oldukça zengin bir ülkenin miraslarına sahiptir. Nariqala Kalesi bilinen önemli tarihi kalıntılardan olup şehir ziyareti sırasında gidilmesi gereken yerdir. İpek yolunun da geçmesinin getirisi ile yol üzerinde yapılmış kervanlar yapılmıştır. Bu sebepten gezilecek birçok yer bulunmaktadır. Ayrıca katedral tarzı yerleri sayesinde de oldukça zengindir.

Transkafkasya Ülkesi Gürcistan Ziyareti

 Transkafkasya ülkesinden olan Gürcistan ziyaretinde en merak edilen ve gidilen yer Tiflis’tir. Geziye gidilmeden merak edilen bir soru Tiflis’in neyi meşhur sorusudur. Tarihi ve doğal mekanlarından sonra bir de ülkeye ait bazı değerler ve önemli şeyler hem hediyelik hem de kişisel olarak götürülmek isteniyor. Bu sebepten ülke taşınabilir olan ürünler yönünden de zengin olmaktadır. Tiflis’te bulunan lüks markaların yer aldığı mağazalardan alınabilecek giyim, aksesuarlar dışında şehri temsil eden küçük eşyalar da alınabilir. Biblolar alınabileceği gibi aynı zamanda magnetler de hediye olarak alınabilir. Şehrin en meşhur ürünleri el yapımı olan ürünleridir. Ahşap ürünlerin el yapımı olması ayrıca taşıma kolaylığı alınmasını kolaylaştırmaktadır. Bunun da yanında diğer el yapımı ürünü halılardır. Biraz daha taşınması zor olmasına karşın küçük olan ürünlerden yana bir tercihte bulunulabilir. Seramik üretim olan mallar alınıp hediye edilebilir ya da kişisel olarak da alınabilir. Ülkenin ünlü bir tadı olan şarap oldukça tercih edilen hediyelik eşyadır. Ayrıca uygun fiyatlarda bulunması onu daha da cazip kılar. Antika severler için bulunan mağazalar, küçük dükkanlar içerisinde Sovyet zamanı ve öncesinden kalan antikalar bulunması bunların alımını kolaylaştıran unsur olup severler için iyi bir alternatif oluşturmaktadır. Ayrıca hediye dükkanlarından da başka içeriklere kolaylıkla ulaşılırken birçok ürün aynı anda incelenebilir.

[zombify_post]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir