Slovenya’dan Hediyelik Ne Alınır

Slovenya’dan Hediyelik Ne Alınır?

Ülkemizde yaşayan pek çok kişi tatillerde ya da özel günlerinde Avrupa ülkelerini gezmeye ve görmeye gitmektedir. Bu geziler içerisinde tercih edilen ülkelerden bir kaçı Doğu ve Orta Avrupa içerisinde yer almaktadır. Bu ülkelerden bir tanesi de Slovenya olarak karşımıza çıkmaktadır. Aslında Slovenya Orta Avrupa’nın güneyinde yer alan bir ülkedir. Slovenya ülkemizde bir çok kişi tarafından bilinmese de güzellikleri ile dikkat çeken bir ülke olarak biinmektedir. Burayı gezip görmek isteyen kişilerin Slovenya’nın nesi meşhur sorusunu sormaktan kendilerini alamadıkları görülmektedir. Slovenya içerisinde pek çok tarihi eser ve yapıya ek olarak birçok doğal güzellikte bulunmaktadır.

Slovenya Gezilecek Yerler

Slovenya’nın nesi meşhur denildiğinde akla pek çok farklı şey gelmektedir. Slovenya’ya gezmek için gidenlerin mutlaka uğraması gereken yerler arasında ilk sırada Postojna mağaraları gelmektedir. İçerisinde bulunan sarkıt ve dikitler ile dikkat çekici bir mağara olarak görülmektedir. Bred Gölü ise yine doğal güzellikler içerisinde özel bir yere sahiptir. Özellikle kış aylarında mutlaka görülmesi gereken yerler arasında yer almaktadır. Burada Mareşal Tito’nun yaz evinin mükemmel manzarasını görebilirsiniz. Ljubljana Kalesi tarihi yapıları arasında yer almaktadır. Türk akınlarını durdurmak için yapılmış olan bu kale içerisinde pek çok tarihi eser görebilir ve kaleden şehrin güzelliklerini seyredebilirsiniz. Tvoli Parkı Slovenya’nın yeşilliklerini görmek için en iyi fırsattır. Old City olarak adlandırılan alanlara ise eski Slovenya yaşantı ve kültürünü yansıtması bakımından özel alanlardır. Preseren Meydanı, Üçlü Köprü ve birçok tarihi eser bulunan müze sizleri gezip görmek için beklemektedir.

Slovenya Turları Hatıraları

Slovenya’nın nesi meşhur denildiğinde akla gelebilecek birçok şey bulunmaktadır. Slovenya’da bulunan birçok mağaradan elde edilen tuzdan ve kayalardan farklı heykeller yapılmaktadır. Bu heykel ve hediyelikler güzel bir seçenek olarak görülmektedir. Dantel işlemeleri Slovenya’da çok meşhurdur. Danteller ile yapılan onlarca çeşit hediyelik bulabilirsiniz. Özellikle Old City sokaklarında istediğiniz çeşidi bulabilirsiniz. Geleneksel kıyafetleri ile birlikte üretilen küçük bebekler güzel bir hediye ve hatıra seçeneği olabilir. Bu bebekler ile hem Slovenya kültürü yansıtılmakta hem de hatıra olarak güzel bir seçenek sunulmaktadır. Yine hediye seçenekleri arasında ejderha figürü oldukça fazla kullanılmaktadır. Ejderha şeklinde pek çok farklı hediyelik seçeneği sunulmaktadır. Dilek zili adı verilen küçük hediyeler beğenilerek verilebilecek bir seçenektir. Zencefilli kurabiyeleri, bal, şarap ve çikolata en çok öne çıkan hediyelik seçenekleri arasında yer almaktadır.

[zombify_post]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir