Savcıya Alınabilecek Hediyeler

Kanunun Koruyucuları Savcı Ve Hakimler

Devlet tarafından toplumdaki hukuki düzenin oluşturulması ve sosyal adaletin elde edilmesi için belirli yasalar ve kurallar ortaya koyulmuştur. Yazılı şekilde belirlenmiş bu kuralların uygulanması için mahkemelerde yargılamayı gerçekleştirmek için hakimler ve iddia makamını oluşturmak için de savcılar görevlendirilmiştir. Hukuk fakültelerinden mezun olduktan sonra hakimlik ve savcılık sınavlarına girerek geçiş yapılan bu meslek aslen avukat tabanlı kişilerin gerçekleştirdiği bir meslektir. Bu noktada bir savcıya ne hediye alınır sorusu için yaptığı meslek göz önünde bulundurularak seçim yapılabilir.

Hakimlik Ve Savcılık İçin Vicdan Ve Kanun

Savcılar tarafından iddia makamının sunacağı bilgiler ve belgeler ortada bulunan suçun ve oluşturduğu zararın etkilerini ortaya koymalıdır. Bu noktada hakimler; iddia makamının delilleri, savunma makamının ortaya koydukları ve mağdur olan tarafın taleplerini dinleyerek hem vicdanlarına uygun bir şekilde hem de kanunların öngördüğü şekilde karar vermelidirler. Bu nedenle hakim ve savcılar yasaların uygulanmasını sağladıkları için avantajlı bir konumda bulunurken karar verme noktasında da fikirsel olarak dezavantaj yaşayabilirler. Bu nedenle hakime ne hediye alınır gibi bir soru sorulduğunda öncelikle ince bir düşünce sergilenmelidir.

Hakim Ve Savcılara Sunulacak En Özel Hediyeler

Hakimler ve savcılar yasaların doğru bir şekilde işlenmesi ve hukuksal düzenin kurulması için hizmet verdiklerinden dolayı çok yoğun ve yorucu bir çalışma düzenine sahiptirler. Fikirsel ve vicdani olarak rahat bir şekilde görevlerini gerçekleştirebilmeleri için her noktaya dikkat etmeli ve özenli bir çalışma sergilemeleri gerekir. Bu kapsamda hizmet veren hukuk personelleri olarak savcılara ve hakimlere özel hediyeler almak istediğinizde onların sahip olduğu değeri ön plana çıkaracak hediyeler seçebilirsiniz. Bu hediyeler arasında;

  • Hakimler için özel bir şekilde üretilmiş kalem setleri,
  • Savcılar için adaleti temsil eden küçük heykelcikler,
  • Yine hem hakim ve hem savcılar için kravatlar ve kravat iğneleri,
  • Ve özel bir şekilde hazırlanmış cübbeler seçebilirsiniz.

Bu gibi hediyeler bir hukuk personeli için çok büyük önem arz edecek ve değer oluşturacak hediyeler kategorisinde bulunabilirler. Bu tür bir hediye yıllarca kullanılabilecek ve saklanacak değerde olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir