Hediyeler

Roma’dan Hediyelik Ne Alınır?

İtalya’nın başkenti olan Roma Avrupa tarihine tanıklık etmiş olan oldukça önemli bir şehirdir. Pek çok tarihi eseri bünyesinde

Roma’dan Hediyelik Ne Alınır?

İtalya’nın başkenti olan Roma Avrupa tarihine tanıklık etmiş olan oldukça önemli bir şehirdir. Pek çok tarihi eseri bünyesinde barındırmakta olan Roma Avrupa’nın en gözde kentlerinden olarak her yıl milyonlarca turiste ev sahipliği yapmaktadır. Hristiyanların dini merkezlerinden olan bağımsız bölge Vatikan’a da ev sahipliği yapmakta olan Roma gerek din turizmi gerekse tarih turizmi açısından oldukça bereketli bir topraktır.

Roma Neyi İle Meşhurdur?

Eğer yolunuz Roma’ya düşmüşse mutlaka ilk uğramanız gereken yer Kolezyum’dur. Roma kentinin adeta sembolü haline dönmüş olan Kolezyum milattan sonra 72. yılda yapılmış ve günümüze oldukça geniş bir şekilde tarihi kalıntılar ile ulaşmayı başarmıştır. Roma ziyaretiniz sırasında mutlaka Roma Forumu’na da uğramalısınız. Bugünkü modern Avrupa’nın temellerinin atıldığı forum fotoğraf tutkunları tarafından da beğenilmektedir. Ayrıca Roma’nın sembollerinden birisi olan Roma Aşk Çeşmesi özellikle akşam saatlerindeki aydınlatması ile dikkat çekmektedir. Bununla beraber Roma Panteon ve İspanyol merdivenleri mutlaka görülmelidir.

Roma’dan Hediyelik Hangi Eşyalar Alınabilir?

Eğer Roma’ya uğramışsanız mutlaka Venedik’e geçip orada alışveriş yapmalısınız. Venedik’ten ne alınır diye düşünüyorsanız akla gelebilecek pek çok otantik ve modern unsur hediyelik eşya dükkânlarında bulunmaktadır.

  • Venedik’ten ne alınır sorusuna      verilecek ilk cevap Murano Glass denilen cam hediyelik eşyalardır. Cam      işçiliğinin farklı bir şekilde yapılmış olduğu Venedik’te camdan yapılan      pek çok kolye yüzük ve süs eşyası bulunmaktadır. Özellikle camdan imal      edilerek sarkıt halinde sunulan meyvelerden oluşan süs eşyaları rengârenk      görünümüyle görenleri hayran bırakmaktadır.
  • Venedik      geziniz sırasında Venedik ile özdeşleşmiş olan maskelerden de satın      almalısınız. Venedik’ten ne alınır      sorusuna verilecek olan maskeler şehrin simgesi haline dönüşmüştür. Tiyatro      sanatı ile özdeşleşen maskelerde pek çok tarihi figür de yer almaktadır.
  • Burano      dantelleri dünyaca ünlü el işçiliği ile üretilen muhteşem örtülerdir. İstenen      renkte ve istenen ebatlı farklı desenlerle imal edilen burano dantelleri      ince yapısıyla dikkat çekmektedir.
  • Yolunuz      Venedik’e düştüğünde şehrin sembolü haline gelmiş olan Venedik’teki      kanallarda gezinti yapıp meşhur gondola binmelisiniz. Ayrıca Venedik’teki      hediyelik eşya dükkânlarında gondolcularının kullanmış olduğu gondol      şapkaları da hediyelik formatında satılmaktadır. Oldukça zarif olan hasır      şapkalarda renk alternatifi de geniş tutulmaktadır.
  • Son      derece zarif ve sade bir işlemecilik ile üretilen Venedik terlikleri de      oldukça meşhurdur.
  • Ayrıca      Venedik’te yer alan hediyelik eşya dükkânlarında ahşaptan üretilmiş olan Venedik’in      kanallarını ve gondollarını sembolize eden pek çok hediyelik ürün      bulunmaktadır.
ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ