Pratik Hediye Fikirleri

Pratik Hediye Fikirleri

Hediye vermek ve hediye almak duyguları sevdiklerinize karşı olduğunda oldukça mutluluk vermektedir. İster özel bir gün olsun ister sıradan bir günde içinizden gelsin hediyenin büyüğü, küçüğü olmamaktadır. Önemli olan karşınızdaki insanı düşündüğünüzü göstererek onu sevindirmektir. Bu nedenle bizler de sevdiklerinizi sevindirin diye sizlere parlak hediye fikirleri yazımızı oluşurduk. Hazırlaması oldukça kolay olan bu hediyeler ile sevdiklerinizi mutlu etmek istiyorsanız zamanınızı yapmanın gereken en uzun süreli şey yazımı okumak olacak. 

Orijinal Fikirli Pratik Hediyeler  

Parlak hediye fikirleri ile sevdiklerinizi en kısa sürede sevindirebilirsiniz. Bunlardan ilki sevdiğinize alacağınız bir kupa ile yapılıyor. Elinizde bulunan beyaz veya tek renkli olan kupalarınızın üzerine, keçeli kalem ile yazılar yazabilir, sevdiğiniz özel bir mesaj bırakabilirsiniz. Ardından mikrodalgada 180 derece ile 15-20 dakika ısıttığınızda artık kupanın üzerine çizdikleriniz kalıcı olacaktır. Diğer pratik bir hediyemiz ise kokulu mum! Evet, mağazadan hazır alabilirsiniz fakat kendi yapacağınız kokulu mum hem daha özel olacak hem de pratik olacaktır. Bunun için tek yapmanız gereken koku esansı ve balmumu yeterlidir. Detaylı bir şekilde nasıl yapılacağını satıcıdan öğrenebilirsiniz. Bir diğer pratik hediye fikrimiz ise kolda örülen boyunluklar. Evet, bu boyunlukları örerken kolunuzu şiş yerine kullanıyorsunuz ve 20 veya 30 dakika içerisinde boyunluğunuz hazır oluyor. Sevdiğinize verebileceğini en ince hediyeler arasında mutlaka yer alacaktır. 

Sevdiklerinize Hazırlayabileceğiniz En Pratik Hediye Fikirleri

Parlak hediye fikirleri ile sizlere pratik hediyeler sunmaya devam ediyoruz. 

  • Evinizde bulunan deri kumaş parçalarından örgü örerek kemer yapabileceğinizi biliyor muydunuz? İşte çok pratik bir hediye fikri olabilir sizlere. Yine takı olarak elinizde boncuk ve diğer malzemeler bulunuyorsa. Çok kısa sürede choker, kolye, bileklik vb. hediyeler yapabilirsiniz. 
  • El yapımı sabun yapmaya ne dersiniz? Malzemelerini çok kolay bir şekilde temin ederek, evinizde kısa bir süre içerisinde dilediğiniz kalıpları kullanarak şekilli doğal sabunlar elde edebilirsiniz. 
  • Eğer elinizde baskılanabilir şablon örnekleri varsa, bunları mutfak önlüklerine, sweatshirt üzerine ütü yardımı ile baskılayarak sevdiğinize sizin özel tasarımınız olan bir hediye verebilirsiniz. 
  • Eğer sevgilinize pratik ve özel bir hediye vermek istiyorsanız. Anlamlı sözlerin yer aldığı bir aşk kavanozuna ne dersiniz? Bunun için tek yapmanız gereken, küçük kâğıtlara güzel sözler yazarak, süslediğiniz kavanozun içerisine bu notları yerleştirmek. 
  • Kitap okumayı seven bir sevdiğinize ise örgüden kitap kılıfı yapabilirsiniz. Eğer beceriniz varsa üzerine tığ işi ile notlar da yazabilirsiniz. 

[zombify_post]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir