Öğretmenler günü sürprizleri

En Değerli Meslek İçin Öğretmenler Günü Sürprizleri

Öğretmenlik mesleği, dünyadaki birçok mesleğe göre daha kutsal ve önemli bir meslektir. Mesleğini iyi bir şekilde icra eden öğretmenler, iyi nesillerin yetişmesini ve bilgili insanların ülkeye kazandırılmasını sağlamaktadır. İlkokul çağından üniversite eğitiminin tamamlanmasına kadar her insanın eğitim hayatını şekillendiren öğretmenlerin, özel olarak belirlenmiş günleri, 24 Kasım Öğretmenler Günüdür. Bu özel günde öğretmenler günü sürprizleri yapılarak bu değerli mesleği icra eden insanlar sevindirilebilir.

Öğretmenlerin En Hoşlandığı Öğretmenler Günü Sürprizleri

Öğretmenler, mesleklerini icra ederken büyük bir yorgunluk yaşarlar. Öğretmenler; çocukların ve gençlerin psikolojisini, yaklaşımlarını ve isteklerini algılamalıdır. Eğer bir öğretmen, mesleğinde profesyonel olarak yaklaşım sergilemek istiyorsa öğrencilerine onların gözünden yaklaşabilmeli ve kendini onlara sevdirebilmelidir. Despot bir yaklaşımla veya umarsız bir sistemde öğretmenlik yapan insanlar, öğrencileriyle iyi bir bağ kuramaz ve başarılı olamazlar. Genellikle öğretmenleri en çok sevindiren şey, öğrencilerinin en yüksek başarılara ulaşması ve kendilerine değer vermesidir. Bir öğretmenin en çok üzüldüğü nokta ise öğrencilerinin yanlış bir yolda bulunması veya eğitim hayatını önemsememesidir. Bu kıstaslar göz önünde bulundurularak öğrenciler tarafından çok özel öğretmenler günü sürprizleri hazırlanabilir.

Bir Lise Öğretmeni İçin Öğretmenler Gününde Yapılabilecek Sürprizler

Lise öğretmenleri, ilkokul ve ortaokul öğretmenlerine göre daha açık fikirli ve gençlerle iletişim kurabilen insanlardır. Gün boyunca alakadar oldukları öğrenciler, belirli bir yaş kitlesine ulaşmış oldukları için fikirleri, yaklaşımları ve istekleri çok değişik olarak şekillenmektedir. Bu konumda bulunan bir öğretmen içinde öğrencileri öğretmenler gününde yapılabilecek sürprizler noktasında çok yaratıcı fikirler ortaya koyabilirler. Bir öğretmen için lise öğrencileri, onun hayatında en çok değer verdiği noktalara özen gösterebilir veya branşına özel bir şekilde hediye tercihi yapabilirler. Bu konuda seçilebilecek hediyeler arasında;

  • Bir müzik öğretmeni için özel beste yapılması,
  • Öğretmenler için özel bir organizasyon yapılması,
  • Bir geometri öğretmeni için el yapımı bir geometrik hediye hazırlanması,
  • Bir resim öğretmeni için özel bir tablo yaptırılması,
  • Öğretmenin adına özel bir hediye hazırlanması gibi seçenekler bulunmaktadır.

Birçok lise öğretmeni bu gibi bir hediye sunulması durumunda çok duygusal anlar yaşayabilir ve öğrencilerinin kendisine ne kadar değer verdiğini anlayabilir. Bir öğretmenin bu şekilde mutlu edilmesi hem mesleğini daha iyi icra etmesini hem de yaptığı işe olan inancının artmasını sağlayacaktır. Bu sayede öğretmenler ile öğrenciler arasında çok daha sarsılmaz bir bağ kurulabilir.

[zombify_post]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir