Malezya’dan Hediyelik Ne Alınır?

Malezya’dan Hediyelik Ne Alınır?

Güney Asya’nın yükselen değerlerinden birisi olan Malezya Devleti oldukça farklı etnik yapılara ev sahipliği yapmakta olan bir mozaik hükmündedir. Bir taraftan Malaylar diğer taraftan Çinlilerin bulunduğu Malezya’da Hintliler de hüküm sürmektedir. Böylece farklı kültürleri bünyesinde barındıran Malezya özellikle tabiatıyla beraber dikkat çekerken son dönemdeki teknolojik atılımıyla ve mimari sahasındaki rekor binalarıyla ön plana çıkmaktadır.

Malezya’da Gezilebilecek Yerler Nerelerdir?

Eğer bir Malezya seyahati düşünüyorsanız tabii güzellikleri gezmek için ayrı bir plan yaparken mimari unsurları ve yeniliklere göz atmak için ayrı bir zaman dilimi ayırmalısınız. Özellikle Malezya seyahatinde uğranması gereken ilk yer Kuala Lumpur’dur. Günümüzün modern teknolojisi ile yükselen pek çok büyük binaya ev sahipliği yapan Kuala Lumpur Petronas kuleleri ile beraber dünyanın en uzun gökdelenlerine ev sahipliği yapmaktadır. Doğal güzellikler arasında bulunan Kota Kinabalu muhteşem bir sahil kenti olarak pek çok tatilciyi bünyesinde ağırlamaktadır. Aynı şekilde Tioman Adası Turkuaz rengindeki denizi ile görenleri büyülemektedir. Melaka Malezya’da bulunan Avrupalı bir kent olarak dikkat çekmektedir. Langkawi Adaları muhteşem teleferiği ile ve manzarasıyla görenleri hayran bırakmaktadır.

Malezya’dan Ne Getirilebilir?

Muhteşem tabii güzellikleri ile ve inanılmaz büyük binaları ile dikkat çekmekte olan Malezya hediyelik eşyalar bakımından da son derece zengin olan bir kültüre sahiptir. Malezya’dan ne getirilebilir sorusuna verilecek olan pek çok otantik cevap bulunmaktadır.

  • Eğer      Malezya’dan ne getirilebilir diye      düşünüyorsanız mutlaka elektronik eşyalara ve akıllı telefonlara göz      atmalısınız. Ülkemizde son derece pahalı olan elektronik eşyalar Malezya      üretimi olduğundan dolayı oldukça uygun fiyatlarla satılabilmektedir. Daha      ülkemize giriş yapmamış olan ve satışa belki hiçbir zaman çıkmayacak olan      pek çok teknolojik ürün Malezya’da teknoloji mağazalarında yer almaktadır.
  • Uzakdoğu      genellikle baharat ve kumaşları ile adından söz ettirmektedir. Aynı      özellik Malezya için de geçerlidir. Malezya’dan      ne getirilebilir sorusu için en zarif cevap Batik kumaşlar olacaktır.      Malezya’da oldukça fazla bir şekilde üretilmekte olan ve rengârenk dokusu      ile dikkat çeken Batik kumaşlar çok farklı desenlere ve figürlere sahiptir.
  • Kurşun      ve kalayın bir araya gelerek çeşitli biblolara ve süs eşyalarına dönüşmesi      özellikle Kuala Lumpur’daki üretim firmaları tarafından      gerçekleştirilmektedir. Bu sebeple pek çok figür, çakmak, takı, heykel,      fotoğraf çerçevesi Kuala Lumpur’da üretilip dünyaya ihraç edilmektedir.      Malezya’dan ne getirilir sorusu için en Premium cevaplardan birisi de      kalaydan ve kurşundan imal edilen hediyelik eşyalardır.

[zombify_post]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir