Küba’dan Hediyelik Ne Alınır?

Küba’dan Hediyelik Ne Alınır?

Küba, dünyanın en farklı ve güzel ülkelerinden birisidir. Tarihi yapıları kadar Küba’nın doğal güzellikleri de pek çok kişiyi kendisine çekmektedir. Dünya üzerinde belki de en karışık sosyal yapıya sahip olan ülkelerden birisi olan Küba bu özelliği ile ırkçılık yapılmayan ülkelerden birisi olarak bilinmektedir. Küba çok eski tarihi kültürlere ev sahipliği yapmış bir ülke olması sebebi ile bu kültürlerden miras olarak kalan pek çok tarihi esere sahiptir. Bu eserler dolayısıyla dünya genelinden turist çekmekte olan özel bir ülke olarak görülmektedir. Gelen turistlerin en fazla dikkatini çeken ise Küba takıları olmaktadır.

Farklı Kültürel Yapısı ile Küba

Farklılıklar ülkesi olan Küba bu özelliği ile Unesco tarafından yapılan araştırmalarda en çok görülmek istenen ülkeler arasında en ön sıralarda yer almaktadır. İki farklı para birimi kullanan Küba özellikle turizm gelirleri elde etmek amacı ile bu yola başvurmaktadır. Tıp konusunda oldukça ileri gitmiş bir ülke olarak dünya genelinde ün yapmıştır. Eğitim, sağlık ve barınma ülkede ücretsiz olarak sağlanmaktadır. Kendi içerisinde tıp çalışmalarının ilerlemiş olması sayesinde gelişmiş bir sağlık sektörü bulunmaktadır. Küba takıları ve klasik arabaları en dikkat çeken şeyleri arasında yer almaktadır.

Küba’dan Alınabilecek Hediye Seçenekleri

Küba’ya turistik amaçlar ile giden kişilerin gezip görebilecekleri pek çok güzel alana ek olarak hediye seçenekleri de bulunmaktadır. Küba takıları dünyada her yerde meşhur olan özel takılar olarak bilinmektedir. Rengârenk yapısı ve birbirinden güzel tasarımları ile herkes tarafından beğenilen takılar üretilmektedir. Özellikle festivallerde ve özel günlerde kullanmak üzere pek çok farklı takı tasarımı yapılmaktadır. Turistler için en çekici hediyeler arasında bu takılar yer almaktadır. Küba denildiğinde akla gelen bir diğer hediye seçeneği olarak puro öne çıkmaktadır. Küba tütünleri ile üretilmekte olan ve en kalitelilerinin elde yapılmakta olduğu bilinen purolar etkileyici kokulara sahip hediyelik seçeneğidir. Beğenilerek tüketilebilecek puro seçenekleri özel kutuları ile birlikte güzel bir hediye olarak görülmektedir. Küba farklı müzik anlayışına sahip olan bir ülkedir. Özellikle yerel müzisyenlerin yaptıkları müzikler ve bu müzikler ile yapılan danslar dikkat çekmektedir. Bu müziklerin yapımında kullanılan müzik aletleri ya da bunların küçük örnekleri hediye seçenekleri arasında bulunmaktadır. Marakas, klave ve bongo bu müzik aletleri arasında yer almaktadır. Küba kültürünü yansıtan ve Küba için önemli olarak görülen kişilerin resimlerini taşıyan pek çok farklı hediye seçeneği bulunmaktadır.

[zombify_post]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir