Kına gecesi sürprizleri

Türk Kültürü İçin Önemli Kına Gecesi ve Kına Gecesi Sürprizleri

Kına gecesi evlilik öncesinde düzenlenen hanımlara özel bir gecenin temsilisindir. Türk kültürü içerisinde önemli bir yere sahip olan kına geceleri gelinler için oldukça önemlidir. Bu sebepten bu özel gecenin en farklı en eğlenceli olmasını ister. Kına gecesi sürprizleri ile gece şenlenebilir ve kültür açısından önem sahibi olan gece en güzel şekilde değerlendirilebilir.

Düğün Öncesi Kına Gecesinde Yapılacak Sürprizler

Düğünün öncesinde hazırlık gibi düşünülen kına geceleri oldukça eski zamanlardan şimdiye halen süren bir etkinliktir. Bu etkinlikte farklı fikirler ve düzenlemeler kolaylıkla yapılabilir. Farklı temalarda düzenlenen kına gecelerinde o teme doğrultusun da eğlence tertip edilirken diğer yandan kına gecesinde
yapılacak sürprizler merak edilerek aranır. Mekan düzenlendikten sonra ufak kişisel dokunuşlar ile daha da güzelleşebilen kına geceleri için gelinin kardeşi ya da yakın arkadaşları farklılık osun diye kına gecesine özel sürprizler düzenler. Farklılık olabilecek tarzda bir sürpriz olarak bir dilek ağacının davet alanına konulabilir ya da diğer yandan son zamanlarda farklılaşan çeşitlere sahip olan konuşma balonlarının temin edilmesi farklılık yaratabilir.

Kına Gecesinde Yapılacak Sürprizler İçin Farklı Fikir Seçenekleri

Kına gecesi düzenlenirken gelin için farklılık olsun diye mekana uyan ancak renk katabilecek sürprizler yapılabilir. Bu sayede daha güzel bir eğlencenin kapısı aralanabilir. Kına gecesinde yapılacak sürprizler için fikir vermek gerekirse eski moda olan çerçeveler yerine komik maskeler alınabilir. Bunun dışında da mumların önemli yer tuttuğu kına gecelerinde ski sıradanlaşmış mumlar yerine rengarenk ve değişik desenlere sahip modeller tercih edilebilir. Bunun dışında sürpriz olarak davetlilere özel olarak farklı ürünler temin edilebilir. Örneğin şeker ya da kına yerine kurabiyeler misafirlere ikram edilebilir. Yapılabilecek bir sürpriz de gelebilecek olan müzisyen ya da gruplar olabilir. Bilgisayardan açılacak müziklerin aksine daha eğlenceli olabilir ve gece renklenebilir. Canlı müziğin enerjisi daha yüksek olup insanların enerjisini de yükseltecektir. Bunun dışında hanımların oldukça sevdiği falı ayaklarına getirmek büyük bir sürpriz olur. Özel bir falcı gelerek gecede merak edilenlere cevap verebilir bunun da dışında ayrıca kınalar sıradan yakılmaz onun yerine desenli şekillerde yapılabilsin diye uzman yardımı alınabilir. Özel olarak gelinin yakın arkadaşları ve akrabalarından oluşan bir ekiple dans gösterisi hazırlanarak gece renklendirilebilir. Geceye uygun olabilecek olan kıyafetlerin de giyilerek küçük dokunuşlar eşliğinde gecenin eğlenceli ve oldukça farklı geçmesi sağlanabilir.

[zombify_post]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir