İtalya’dan Hediyelik Ne Alınır?

İtalya’dan Hediyelik Ne Alınır?

İtalya dünya üzerine en çok turist çeken ülkelerden biridir. İspanya halkı gibi, İtalyan halkının ad Türklere benzerliği, misafirperver insanları ve dünyaca ünlü olan mutfağı ise eğlenceli bir tatil sizleri bekler. İhtişamlı binalarının yer aldığı başkent olan Roma ise Rönesans döneminden kalma yapıları, mimarisi ve eserleri ile İtalya’ya gidenlere görsel şölen yaşatmaktadır.

İtalya’nın Neyi Meşhurdur

İtalya Pisa Kulesi, Rönesansın başlama yeri olan Roma şehri, gondolları ve kanalları ile popüler olan Venedik Şehri, Sicilya ve Sardunya adaları, Vezüv ve ETNA Yanardağları, modanın kalbi olan Milano Şehrindeki deri, giyim ve gözlük markaları, Otomotiv sektörü, Pizza, zeytinyağı, spagetti ve şarapları, Vivaldi, Rossini, Pavarotti ve Puccini gibi ünlü müzisyenleri, Fellini, Michelangelo, Leaonardo Da Vinci, Raffael, Boticelli, Conova, Marco Polo şehirlerinin yanında aynı zamanda Alp Dağları, Toskana Şehri şarabı ile de ünlüdür.  Giovanne Bocacccio gibi yazarları ile Ornella Muti, Sophia Loren gibi sinema sanatçılarıyla ve Abruzzo Ulusal Parkı, Gard Köprüsü ile meşhurdur. Alışveriş sektörü bakımından dünyanın en önde gelen ülkelerinden biri de İtalya’dır. Peki, İtalya’dan ucuza ne alınır, sevdikleriniz nasıl sevindirilir? 

İtalya’dan Sevdiklerinize Alabileceğiniz Hediyeler

İtalya’da özellikle ülkemizde çok pahalıya satılmakta olan tekstil ürünlerinin birçoğunu uygun fiyata alabilirsiniz. İtalya dendiğinden akla ilk olarak Roma gelir ve dünya modasına yön veren şehirlerden biri de Roma’dır. Dünya ünlü markaların ayakkabılarını, çantalarını, kıyafetlerini İtalya’dan ucuza ne alınır diye düşünüyorsanız tercih edebilirsiniz. Roma’nın hemen hemen her yerinde mağazalar, sokak satıcıları ve butikler bulunmaktadır. Roma’nın en ünlü alışveriş merkezleri ise;

  • Via del Corso
  • Via Condotti 
  • Via Cola di Rienzo’ dur. 

En ucuz alışveriş yapabileceğiniz mağaza ise

  • Castel Romano’dur. 

Aynı zamanda İtalya’dan ucuza ne alınır sorusunun bir diğer cevabı da mutlaka Pisa kulesini anımsatacak hediyelerdir.

  • Pisa kuleli anahtarlık
  • Pisa kuleli buzdolabı magneti
  • Pisa kulel, resimli kupa
  • Pisa kuleli tshirt de alabileceğiniz uygun hediyelerdir. 

İtalya’dan alabileceğiniz bir diğer uygun fiyatlı hediyeler arasında ise alkoller yer alır. İtalya’da yer alan üzüm bahçelerinden mükemmel şaraplar üretilmektedir. Özellikle de Toskana bölgesinde yer alan üzüm bahçeleri büyük önem taşır. Özel bir şekilde yetiştirilmekte olan üzümlerden İtalyanların Toskana Şarapları üretilmektedir. Küçük şişiler ile satılmakta olan bu şaraplardan yasal sınırı aşmadığınız sürece sevdiklerinize dilediğiniz kadar götürebilirsiniz. Toskana şarabına alternatif olarak götürebileceğiniz bir diğer hediye de Tuscany-Wine olabilir.

[zombify_post]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir