İsveç’ten Hediyelik Ne Alınır?

İsveç’ten Hediyelik Ne Alınır?

İsveç’in yüzölçümü 449.964 km2 dir. Dili ise İsveççe, Laponca ve Fince’dir. Ülkenin resmi dili ise İsveççedir. Norveççe, İsveççe ve Danca (Danimarkalıların dili) gibi, Hint-Avrupa dillerinin Germen dili kuzey öbeğinden gelir. İsveççe daha kolay ve anlaşılabilir bir dildir. İkinci resmi dil ise Fincedir. Laponların yaşamış olduğu kuzey bölgesinde ise Laponca konuşulmaktadır. Dinleri Hristiyandır. %89 u Evangelist Protestan ve geri kalanı da Katolik, Protestan ve Ortodoks, Musevi ve Müslümandır. Yaygın dini ise Hristiyanlıktır. Nüfusun &89 u 11. Yüzyıl zamanlarında kurulmuş olan İsveç Kilisesi’ne bağlıdır. Kral Olof Skötkonung 1000 senesinde Hristiyanlığı kabul ederek ülkede Hristiyanlığın yayılmasını sağlamıştır.

İsveç Neyi İle Meşhur Bir Ülkedir

İsveç özellikle köftesi, İsveç şurubu, iksiri ve İsveç diyeti ile meşurdur. İkea Mağazaları da İsveç’e aittir. İsveç reçeli de oldukça meşhurdur. Nobel ödülleri, Ericsson cep telefonları, Volvo marka otomobili, Ren geyikleri, Olof Palme (eski başbakanları) ile de meşhurdur. Lappland bölgesi yazın en uzun gündüz ile ünlüdür. Schnapps adlı içkileri ise özellikle kuzey yörelerinde oldukça ünlüdür. İsveç’e gittiğinizde İsveç’te ne ucuz diye merak edebilirsiniz. Bu nedenle sizlere İsveç’ten alabileceğiniz uygun hediyeleri araştırdık.

İsveç’ten Sevdiklerinize Alabileceğiniz En Uygun Hediye Seçenekleri Nelerdir?

İsveç’te ne ucuz merak edenler için öncelikle uygun fiyata çok güzel bir alışveriş yapabileceklerini söyleyebiliriz. Alışveriş konusunda ise özellikle Stockholm oldukça iddialıdır. Dünyaca tanınan ve ünlü olan markaların İsveç’te yerel markaları ve büyük alışveriş merkezleri bulunmaktadır. Aynı zamana tasarım butikleri, bitpazarları, antika dükkânları da şehirde alışveriş konusunda tercih edebileceğiniz ekonomik yollardır. Özellikle Stockholm şehrinde alışveriş konusunda pek çok alternatif ile karşılaşabilirsiniz. Fakat sevdiklerinize anı tarzına turistik bir hediye almak isterseniz de İsveç’in çok ünlü olduğu cam işleme sanatına ait kültürü yansıtan camlı hediyelik eşyalar iyi bir seçenek olabilecektir. Üstelik bu hediyeler İsveç’te ne ucuz sorusuna verilebilecek iyi bir cevaptır. Bunun yanında aynı zamanda;

  • Cam, ahşap karışık hediyelikler
  • Özellikle Viking kültürüne ait eşyalar
  • Ahşap eşyalar

Bunların haricinde şehirde yer alan birbirinden çeşitli vintage ürünler satan mağaza ve butiklerden de;

  • Vintage tişört
  • Çanta
  • Ev eşyası satın alabilirsiniz.

Stockholm aynı zamanda kitapseverler ve antika meraklıları içinde bir cennet statüsünde. Özellikle ikinci el kitapçılarda birbirinden farklı kitapların ilk basımlarına rastlayabilirsiniz. Antika konusunda ise uygun fiyata irili ufaklı pek çok hediyelik eşya bulabilirsiniz.

[zombify_post]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir