Geline Alınabilecek Hediyeler

Geline Alınabilecek Hediyeleri Merak Edenler!

Ailenin, kutsal müesseselerden biri olduğu düşünüldüğünde evliliğin de bu doğrultuda ne denli önem arz ettiği ortaya çıkacaktır. Peki, evlilik denilince akla ne gelecek? Tabi ki gelin ve damat gelecek. Gelin ve damat evlilik söz konusu olduğunda kendilerini alışverişte bulurlar. Öyle ki bu alışveriş düğün bitene dek devam eder hatta düğünün ardından da son bulmaz. Bu raddede ise merak edilen soru bellidir. O da çifte alınabilecek hediyeler gibi geline alınabilecek hediyeler nelerdir sorusu olacaktır. O halde yazıya devam ettiğinizde geline alabileceğiniz hediyeler için ihtiyacınız olan önerileri bulabileceksiniz.

Gelinimize Hediye Almayı Düşünüyoruz Diyenler!

Gelinimize hediye alacağız ancak ne alacağımıza karar veremiyoruz diyen erkek tarafına sesleniyoruz. Damat tarafı gelinlik ile aksesuarlarından kuaför masraflarına kadar sadece geline ait birçok masrafın bizzat sahibidir. Zira bunların dışında geline hediye almak isteyen erkek tarafına neler düşer? Erkek tarafından önce sizlere damadın geline alabileceği hediyelerden bahsedebiliriz. Mesela inci kolyeler, inci küpeler, broşlar, mücevher kutuları ve parfümler bu ölçüde alınabilecek hediyeler arasındadır. Peki, ya başka? Damat tarafının yani kaynananın ve varsa kardeşlerin geline alabileceği hediyeler düğün sırasındaki takılar dışında makyaj malzemeleri olabilir. Bunun yanı sıra gelin alışverişe çıkarıldığında baştan aşağıya giydirilebileceği kıyafetler hediye olarak kendisine alınır. Kısacası gelinin ihtiyacı olabilecek hemen her şey geceliğine varıncaya kadar geline damadın ailesi yani annesi ve varsa kız kardeşleri tarafından hediye olarak alınır.

Geline Ne Tür Hediyeler Alınmalıdır?

Geline alınması gerekenler neler olacaktır? Geline alınabilecek hediyeleri erkek tarafı gözünden artık biliyorsunuz? Peki, ya erkek tarafı değil de sadece bir arkadaş ya da tanıdıksanız. Yahut erkek tarafısınız ancak damadın annesi babası kardeşi değilseniz. O zaman da yılın gelini yazılı bir plaketten ya da Oscar ödülünden gelin tokasına, gümüş taşlı küpe ve aynalı tarak setinden gelin çiçeğine kadar ister basit isterseniz de zengin içerikli hediyeler alternatifiniz olabilir. Tabi bu ölçüde pike takımı vb. hediyeler de geline alabileceğiniz hediye seçenekleriniz arasında yerini alacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir