Ebeye alınabilecek hediyeler

Doğuma Yardım Eden Maharetli Eller

Ebelik ülkemizde de dünyanın pek çok farklı noktasında da revaçta olan oldukça eski bir meslektir. Dünyanın birçok yerinde çok sayıda kişi bir ebenin ellerinde dünyaya gözlerini açmaktadır. Günümüzde halen normal doğumlar ebeler tarafından desteklenmekte ve bir sorun olması durumunda doktor desteği alınmaktadır. Sezaryen doğumlarda da ebelerin katkısı büyüktür. Doğuma yardım eden ve anneyi cesaretlendirip yönlendiren ebeler doğumun gerçekleşmesinin ardından da anne ve bebeğe destek olmaya devam etmektedir. Hayatımızda önemli bir yeri olan ebelere özel hediye verilmesi de oldukça şık bir hareket olacaktır.

Ebelerin Yorucu ve Stresli Çalışma Hayatı

Ebeler işlerinin özelliği gereği oldukça yoğun çalışması gereken ve nöbet gibi zorunlu bir uygulamanın içinde yer alan kişilerdir. Anneler açısından doğum oldukça önem taşıyan bir hayat tecrübesi olduğundan stresin fazla olduğu bu dönemde ebelerin desteği çok önemlidir. Ebeler bir yandan anneleri rahatlatmaya çalışırken öte yandan farklı özelliklere sahip ve stresli anneler ve ailelerin gergin davranışlarına muhatap olmak durumundadır. Çalışma saatlerinin fazla olması da oldukça yorucu bir iş hayatlarının olmasına neden olmaktadır.

Ebelere Hediye Olarak Ne Alınmalı?

Her yıl nisan ayının 21’i ile 28’i arası ebeler haftası olarak kutlanmaktadır ve bu dönemde ebeler günü hediyeleri arayışlarında artış görülmektedir. Ebe yakınlarınız varsa mesleğe özgü etkinliklerin düzenlendiği bu özel zaman dilimini hediye almak için değerlendirebilir ya da yılın herhangi bir zamanında hediye almayı tercih edebilirsiniz. Ebelere özel hediye seçenekleri içerisinde en fazla yer tutan ürünler sağlık, anne ve bebek temalı olanlardır. Adının yazılı olduğu ebelik temalı bir kupa bardak alarak ebe yakınınızı sevindirebilirsiniz. Ebe temalı kişiye özel çikolata yaptırarak ağzını tatlandırabilir ya da yine temalı ve kişiye özel bardak altlıkları ile yoğun tempoda içtiği çay ve kahveyi daha keyifli bir şekilde yudumlamasını sağlayabilirsiniz. Nöbet saatlerinde dinlenirken kullanabileceği kişiye özel ya da ebe temalı bir yastık, matara ya da saat de ebelik yapan sevdikleriniz için tercih edebileceğiniz hediyeler arasında yer alabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir