Çek Cumhuriyeti’nden Hediyelik Ne Alınır?

Çek Cumhuriyeti’nden Hediyelik Ne Alınır?

Çek Cumhuriyeti Orta Avrupa’da yer alan doğal dokusuyla ve tarihi yapılarıyla dikkat çekmekte olan bir Avrupa ülkesidir. Kalabalık olmayan Çek Cumhuriyeti’nde 14 il bulunurken Prag çevresinde şekillenmiş olan farklı bir kültür yaşanmaktadır. Kendine has doğal dokuyu ve kültürü hala muhafaza etmekte olan Çek Cumhuriyeti pek çok turisti her yıl ağırlamaktadır.

Çek Cumhuriyeti’nde Nereler Gezilebilir?

Çek Cumhuriyeti’ne yapmayı düşündüğünüz bir gezide mutlaka Prag merkezi olarak gezi planları yapmalısınız. Sadece Çek Cumhuriyeti için değil Avrupa’nın en müstesna kentlerinden birisi olan Prag neredeyse adım başı tarihi bir yapıya ev sahipliği yapmaktadır. Birçok tarihi yapının doğal formunu koruduğu Prag’da görülebilecek pek çok önemli yer bulunmaktadır. Charles Köprüsü 516 metrelik uzunluğuyla dikkat çeken ve fotoğraf tutkunlarının uğrak yeri olan bir yapıdır. Ayrıca Karlovy Vary inanılmaz mimari yapısıyla görsel bir şölen sunmaktadır. Kutna Hora doğal dokusunu muhafaza etmiş olan önemli bir tarihi kilisedir. Geniş meydanıyla dikkat çekmekte olan Plzen Çek Cumhuriyeti’nin önemli kentlerinden birisidir. Prag’da yer alan Prag Kalesi rengârenk çatısıyla hemen önünde yükselen renkli evlerin doğal dokusu ile beraber yılın her mevsiminde inanılmaz kareler sunmaktadır.

Çek Cumhuriyetinden Hediyelik Hangi Eşyalar Alınabilir?

Eğer Çek Cumhuriyeti ziyaretiniz dönüşünde hediyelik eşya almayı düşünüyorsanız özellikle Prag’a uğramalısınız. Çünkü Prag’da yer alan pek çok butik dükkânda Prag kristalleri başta olmak üzere önemli hediyelik eşyalar bulunmaktadır. Prag’dan imal edilerek dünyanın her tarafına ihraç edilmekte olan Prag kristalleri muhteşem görünümüyle hediyelik eşya tercihinde ilk sırada bulunmaktadır.

  • Prag      ziyaretinizde alabileceğiniz hediyelik eşyaların neredeyse tamamında cam      ve kristal unsur ön planda yer almaktadır. Prag kristalleri doğal görünümüyle ve rengârenk yapısıyla      dikkat çekmektedir. Çek Cumhuriyeti ile özdeşleşmiş olan kristaller      hediyelik eşya anlamında da pek çok forma sokulabilmektedir. Özellikle      kristallerden imal edilmiş olan figürler ve biblolar ön planda yer      almaktadır.
  • Prag kristalleri ile olduğu kadar      aynı zamanda kuklalarıyla da meşhur olan bir kenttir. Kentle özdeşleşmiş      olan kuklaları son derece uygun fiyatlara hediyelik eşya dükkânlarından      satın alabilirsiniz.
  • Antika      tutkunlarının uğrak yeri olarak pek çok sahaf ve antikacıya da ev      sahipliği yapmaktadır. Bundan dolayı sıra dışı hediyelik eşyalar      arıyorsanız mutlaka Prag’da yer alan antika dükkânlarına uğramalısınız.
  • Prag’ın      dünyaya tanıtmış olduğu Carlsbad Spa Wafers muhteşem bir lezzet olarak      vakumlu poşetlerde hediyelik eşya dükkânlarında satılmaktadır.

[zombify_post]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir