Bursa’dan Hediyelik Ne Alınır

Bursa’dan Hediyelik Ne Alınır

Bursa ülkemizin Marmara bölgesinde yer alan ve nüfus yoğunluğu bakımından sıralama gerçekleştirildiği zaman en büyük dördüncü şehridir. Bursa’nın ekonomik yapısının oluşumunda en büyük faktör şüphesiz sanayi faktörüdür. Sanayi Bursa ili içerisinde oldukça gelişmiş bir endüstridir. Sanayi’nin yanı sıra Bursa sahip olduğu turizm imkanları ile de insanların büyük bir ilgi odağı olmayı başarmaktadır. Özellikle kış turizminin daha yaygın olarak görüldüğü şehrin en büyük turizm mekanı şüphesiz Uludağ’dır. Şehir sanayi ve turizm özelliklerinin yanı sıra tarihi açıdan da oldukça büyük bir öneme sahiptir. Osmanlı döneminde, Osmanlı devletinin başkentliğini de yapan şehir içerisinde birçok tarihi obje bulundurmaktadır. Siz de bursa ziyaretinizin dönüşü Bursa’da hediyelik eşya yerleri gezisi düzenleyerek birçok hediye ile geri dönebilirsiniz.

Bursa’nın Meşhur Ürünleri Ve Lezzetleri

Bursa denilince akla şüphesiz ilk olarak yiyecek gelmektedir. Bursa eşsiz iskenderi ile meşhur olan bir şehirdir. İskender kebap denildiği zaman akla ilk olarak Bursa ili gelmektedir. İskender yemeğinin yanı sıra Bursa’nın diğer bir lezzeti ise şüphesiz kestane şekeridir. Günümüzde birçok farklı çeşitte kestane şekeri satışa sunulmaktadır. Çikolatalı sade gibi farklı çeşitlerde kestane şekerleri Bursa’dan satın alınabilecek hediyeler arasında gelmektedir. Bursa ulu camii, yeşil türbe ve ırgandı köprüsü gibi birçok tarihi mekana da şehir ev sahipliği yapmaktadır. Tüm bu mutfak ve tarih özellikleri birleştiği zaman Bursa’yı eşsiz bir şehir kılmaktadır. Bu sebep ile şehir içinde turistik bir gezi düzenlemek isteyen bireyler ilk olarak bu gezilerine Bursa’dan başlayabilirler.

Hediyelik Eşya İmkanları İle Bursa İli

Bursa günümüzde ülkemizin en çok turist alan bölgelerinden bir tanesidir. Özellikle kış aylarında Uludağ beldesine birçok turist ziyaret gerçekleştirmektedir. Uludağ’a gerçekleştirilen ziyaretlerin neredeyse tamamı kaykay yapmak için gerçekleştirilmektedir. Bu sebep ile şehirde daha çok kış turizminin aktif olduğundan bahsedilebilir. Turist sayısı oldukça çok olduğu için şehirde, şehrin motiflerini, kültürünü yansıtan birçok Bursa hediyelik eşya yerleri bulmak mümkündür. Bu hediyelik eşya yerleri içerisinde bulabileceğiniz ürünler şöyledir:

● Bursa’nın en güzide lezzetlerinden bir tanesi olan kestane şekeri hediyelik eşya olarak en çok tercih edilen ürünlerin başında gelmektedir.

● Bursa havlu işçiliğinde de oldukça başarılı bir şehir olma özelliğine sahip olduğu için Bursa havluları da oldukça iyi birer hediyelik eşya olacaktır.

● Üzerinde Bursa’nın sembollerini taşıyan takılar, bardaklar, şapkalar gibi birçok farklı hediyelik eşya daha Bursa’dan satın alınabilir.

[zombify_post]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir