Batum’dan Hediyelik Ne Alınır

Batum’dan Hediyelik Ne Alınır

Batum, Gürcistan ülkesinin güneybatı Karadeniz kesiminde yer alan bir şehirdir. Şehrin en büyük özelliklerinden bir tanesi de şüphesiz Gürcistan’ın en büyük üçüncü şehri olması özelliğidir. Batum şehri iklimsel olarak subtropikal iklim özelliklerini taşımaktadır. Özellikle yaz aylarında oldukça sıcak hava koşulları sayesinde şehre oldukça fazla turist akın etmektedir. Şehir geçiminin büyük bir kısmını turizmden karşılamaktadır. Bunun yanı sıra Batum oldukça işlek olarak kullanılan bir liman kentidir. Bu durum sayesinde de şehir endüstrisinde gemi inşaatı, hafif sanayi ve gıda işleme gibi alanlar oldukça büyük bir pastaya sahiptir. Batum gezinizin dönüşünde gezinizi anlatan ve oraya dair parçalar barındıran hediyelik eşyalar satın almak için batum’dan hediyelik ne alınır konulu bir araştırma gerçekleştirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

Batum’un Kendine Ait Tatları

Batum şehrinin en büyük özelliklerinden bir tanesi de şüphesiz sahip olduğu geniş mutfağıdır. Batum’da yemek oldukça büyük bir kültür olarak nitelendirilmektedir. Yemek sofralarından kısa süreler içerisinde kalkılmamakta, aksine yemek süreci oldukça uzun sürmektedir. Batum mutfağına ait yemeklerin başında Haçapuri ismi verilen bir çeşit pide gelmektedir. Hinkal ise bizdeki mantı ile büyük benzerliklere sahip bir Gürcü yemeğidir. Bizdeki mantıdan daha büyük boyutlarda oluşu en büyük farkıdır. Daha çok meze şeklinde sunulan patlıcanlı bir yemek olan badricani ise yine Batum gezinizde kesinlikle tadına bakmanız gereken bir lezzet. Bu lezzetlerin yanı sıra Batum sahip olduğu tarihi güzellikler ile de eşsiz bir şehir olma özelliğine sahiptir. Siz de Batum seyahatinizin dönüşüne başlamadan önce batum’dan hediyelik ne alınır araştırmalarınızdan bulmuş olduğunuz ve Batum’a ait motifler barındıran hediyelik eşyaları satın alabilirsiniz.

Batum Seyahati Dönüşünde Sizi Bekleyenlere Armağanlar Götürün

Batum seyahati hiç şüphesiz şehrin turistlere sunmuş olduğu imkanlar göz önünde bulundurulduğu zaman oldukça keyifli geçecek bir seyahat olacaktır. Seyahatin keyifli geçmesinin yanı sıra Batum şehrini tamamen gezip dönüş yolculuğunuza çıkmadan önce Batum’dan hediyelik ne alınır sorunuza birçok yanıt bulabileceksiniz. Şehir sahip olduğu kültür sayesinde birçok farklı hediyelik eşya imkanını turistlere sunmaktadır. Bu hediyelik eşyaların başında ise hemen hemen her yerde olduğu gibi Batum ve Gürcistan motifleri işlenmiş şapkalar, tişörtler, bardaklar, çantalar gibi hediyeler gelmektedir. Bu hediyelerin yanı sıra tamamen el yapımı birçok oyuncakta Batum dönüşünde hediyelik eşya kategorisinde bulabileceğiniz hediyeler arasındadır. Siz de seyahatinizin dönüş aşaması başlamadan bu hediyelik eşyalardan istediklerinizi alarak sizi bekleyenleri sevindirebilirsiniz.

[zombify_post]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir