Barcelona’dan Hediyelik Ne Alınır?

Barcelona’dan Hediyelik Ne Alınır?

Kültür ve futbol kenti olarak bilinen Barcelona, İspanya’nın ikinci büyük kenti olarak bilinmektedir. Katalonya özerk topluluğuna bağlı olan şehir, özellikle futbol tarihi ve yaşantısı ile milyonlarca turist tarafından ziyaret edilmektedir. İspanya ülkesinin kuzeydoğusunda yer alan Barcelona, Fransa sınırının da, güneyinde yer almaktadır. Çeşitli amaçlar doğrultusunda Barcelona’ya ziyaretler yapılmakta ve bunun sonucunda da, Barcelona’nın neyi meşhur sorusu sıkça sorulmaktadır. Söz konusu olan kentte, hem İspanyolların, hem de Katalanların yaşantılarına özgü ürün ve eşya ürünlerini görmek mümkündür. Genel olarak futbol üzerine yapılan hediyelik eşya seçimleri, aynı zamanda da pek çok farklı ürünler üzerinden de gerçekleştirilmektedir.

Barcelona’da Meşhur Olan Ürün Ve Eşya Çeşitleri

Her yıl binlerce kişiyi ağırlamakta olan Barcelona kenti için futbol şehri demek pek de yanlış olmaz ki, FC Barcelona kulübünü bilmeyen kişi sayısı çok azdır. Bahsedilen anlatımlara bağlı olarak, Barcelona’nın neyi meşhur sorusunun en başında, Barcelona kulübünün forması ve ürünleri gelmektedir. Ayrıca kentte zeytinyağı gıdaları ve Espardenye malzemeleri oldukça meşhurdur. Kadın ve erkek terliği olarak bilinen Espardenyeler, yaz ayları için üretilmekte ve yüzyıllar öncesine kadar uzanmaktadır. Genel olarak turistik, gezi amaçlı yapılan seyahatler sonunda kişilerde, bölgenin yaşantısı ve meşhur olan ürün ya da malzemelerinin hediye olarak gönderilme ihtiyacı doğmaktadır. Hediye seçiminin, bahsedilen içeriklerin dışında ise bütçeye uygun olması ve aynı zamanda da, ucuz olmasının yanı sıra kaliteli ürünler arasında yer alması gerekmektedir.

Barcelona’dan Alınabilecek Hediyelik Eşya Malzemeleri

İspanya ülkesinde yer alan Barcelona’da, Katalanların yaşantılarının yanı sıra, İspanyolların yaşantılarına göre de hediyelik eşya ürünleri yer almaktadır. Buna bağlı olarak Barcelona’nın neyi meşhur sorusu için, İspanya’daki ortak özelliklerinde eklenmesi mümkün olmaktadır. Asya, Avrupa ve hatta tüm dünya ülkeleri tarafından, milyonlarca turisti ağırlamakta olan bu kent, öncelikli olarak futbol şehri olarak anılmakta ve buna bağlı olarak, bölgedeki futbol kulübü olan Barcelona kulübünün lisanslı ürünleri, en yaygın hediyelik eşyalar arasında yer almaktadır. Kenti ziyaret etmiş kişiler için genel olarak el emeği ve ucuz olan malzemeler, hediyelik eşya olarak seçilmekte ve bunun için farklı bölgelerdeki mağazalar yaygın olarak tercih edilmektedir. Katalan özerk topluluğuna bağlı olan bu kentte, yaklaşık olarak 1.700.000 civarında kişi yaşamaktadır. Yapacağınız seyahat ve ziyaretler için eş, dost ve akrabalarına almanız gereken ürünleri şu şekilde sıralayabiliriz;

● Barcelona Kulübü Lisanslı Ürünleri

● Espardenye

● Magnet Ürünleri

● Matador Bibloları

● Boğa Bibloları

[zombify_post]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir