3 yaş erkek çocuk için hediye önerileri;

3 yaşında bir çocuğunuz varsa artık evin içerisinde sizinle oturup konuşacak birlikte aktiviteler yapacak ve size arkadaş olacak bir birey bulunuyor demektir. Onunla öncesinde dışarıya çıkmak büyük bir risk unsuruyken artık her şey biraz daha düzene girmiş ve size eşlik edebilecek bir fert olmuştur artık. Konuştuklarınızı daha iyi algılayabilecek, minicik elleriyle sizin yaptıklarınıza kendince yardım etmeye çalışan ve hatta keyfiniz kaçmış canınız sıkılmışsa sizi eğlendirmeye çalışan biriyle beraber yaşıyorsunuzdur. 

3 yaşında olan bir çocuk herhangi bir sorun olmadığı takdirde  rahatlıkla yürüyebilir ve hatta koşabilir, tırmanabilir, pek çok yeni sözcük öğrenir, birkaç kelimeli cümle kurabilir, şarkı dinleyip söyleyebilir , arkadaşlıklar kurmaya başlayabilir. Üç tekerlekli bisiklet kullanabilir. Çatal ve kaşık kullanmaya başlayabilir, suyunu kendi içebilir. Çok fazla sorular sorarak yeni şeyler öğrenme isteği biraz fazla olabilir yani sizi sorularıyla biraz fazla yorabilir.  Alıştıkları ortamda ve alıştıkları kişilerle birlikte anne-baba yanında olmadan vakit geçirebilir.

3 yaşında olan çocuklar için oyuncaklar;  onun duygusal ihtiyaçlarını karşılamak, motor becerilerini geliştirmek, duygusal gelişimini desteklemeye yardımcı olmak ayrıca sağlıklı sosyal ilişkiler kurma yetisi kazanması konusunda da önemli bir rol oynamaktadır. Sıradan oyuncaklarla bunları sağlamak pekte mümkün olmayabilir bu nedenle çocukların gelişimine uygun oyuncaklar almak önemli bir konudur. Sizlere sunmuş olduğumuz 3 yaş doğum günü hediye fikirleri konumuz ilginizi çekecek .

[zombify_post]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir