Hediyeler

3 yaş erkek çocuk için hediye önerileri;

3 yaşında bir çocuğunuz varsa artık evin içerisinde sizinle oturup konuşacak birlikte aktiviteler yapacak ve size arkadaş olacak bir birey bulunuyor demektir. Onunla öncesinde dışarıya çıkmak büyük bir risk unsuruyken artık her şey biraz daha düzene girmiş ve size eşlik edebilecek bir fert olmuştur artık. Konuştuklarınızı daha iyi algılayabilecek, minicik elleriyle sizin yaptıklarınıza kendince yardım etmeye çalışan ve hatta keyfiniz kaçmış canınız sıkılmışsa sizi eğlendirmeye çalışan biriyle beraber yaşıyorsunuzdur. 

3 yaşında olan bir çocuk herhangi bir sorun olmadığı takdirde  rahatlıkla yürüyebilir ve hatta koşabilir, tırmanabilir, pek çok yeni sözcük öğrenir, birkaç kelimeli cümle kurabilir, şarkı dinleyip söyleyebilir , arkadaşlıklar kurmaya başlayabilir. Üç tekerlekli bisiklet kullanabilir. Çatal ve kaşık kullanmaya başlayabilir, suyunu kendi içebilir. Çok fazla sorular sorarak yeni şeyler öğrenme isteği biraz fazla olabilir yani sizi sorularıyla biraz fazla yorabilir.  Alıştıkları ortamda ve alıştıkları kişilerle birlikte anne-baba yanında olmadan vakit geçirebilir.

3 yaşında olan çocuklar için oyuncaklar;  onun duygusal ihtiyaçlarını karşılamak, motor becerilerini geliştirmek, duygusal gelişimini desteklemeye yardımcı olmak ayrıca sağlıklı sosyal ilişkiler kurma yetisi kazanması konusunda da önemli bir rol oynamaktadır. Sıradan oyuncaklarla bunları sağlamak pekte mümkün olmayabilir bu nedenle çocukların gelişimine uygun oyuncaklar almak önemli bir konudur. Sizlere sunmuş olduğumuz 3 yaş doğum günü hediye fikirleri konumuz ilginizi çekecek .

 1. 1 AHŞAP ARABA TAŞIYICI KAMYON


  1. Çocuklar için en sağlıklı oyuncak alternatiflerinden olan ahşap oyuncakların çeşitleri artıyor. Ahşap araba taşıyıcı kamyon ve arabalar ile  çocuklarınızın çok keyifli ve eğlenceli vakitler geçirmesini sağlayabilirsiniz. Dört farklı renkte araba  ve taşıyıcı kamyondan oluşan sette yükleme yapmak için 2 farklı seviyede rampalar bulunmakta çocuğunuzun motor becerilerini geliştirmek ve renkleri öğrenmesini sağlamak için güzel bir seçim.3 yaşında olan erkek çocuğa hediye verilebilecek çok güzel bir alternatif olabilir.
 2. 2 MANYETİK ÇİZİM TAHTASI


  1. Çocukların kalem tutmaya ve çizim etkinlikleri yapmaya başlaması için en etkili yöntemlerden birisi de oyun ile sevdirmek. Birbirinden farklı çizgi ve şekil örnekleriyle çocukların çizgiden başlayarak nesneler çizmeye başlamasına olanak sağlamaktadır. Minik sanatçılarımızın resim yeteneğini geliştirmek  için tasarlanmış güzel bir ürün. Hemen hemen bütün çocukları cezbedebilecek bir tasarım. Hem çocuğunuzun eğlenmesine sizlerle birlikte kaliteli vakit geçirmesine hemde kendini geliştirmesine imkan veren bir oyuncak.
 3. 3 AHŞAP TREN SETİ


  1. Çocukları tren setleri ile oynarken izlemek bile ayrı bir keyif verir insana. Çocukların en sevdiği oyuncaklardan birisi de tren setleri olduğundan bahsetmeye gerek yok sanırım. Çocukların hayal gücünü geliştirmeye yardımcı olmaktadır. El-göz koordinasyonu ve ince motor becerilerini geliştirme ayrıca problem çözme yeteneğini geliştirme amaçlı güzel bir ürün. Ahşap tren seti demiryolu köprüsü, tren istasyonu, tren rayları ve farklı aksesuarlar dahil olmak üzere 130 parçadan oluşmaktadır. Kaliteli ahşaptan üretilmiş olan bu ürün hem sağlıklı hemde eğlenceli bir seçenek.
 4. 4 OYUNCAK ARABA


  1. Batarya veya pedal derdi olmadan çocuklarınızın rahatça oynayabileceği bu araba hem kapalı alanda hemde açık alanda kullanıma elverişli. İhtiyacınız olan tek şey sabit düz bir yüzey. Özellikle açık havada çocuğunuzla dışarıya çıkıp günün tadını çıkarabileceğiniz bir ürün. 3 yaş ve üzeri çocuklar için kullanımı çok kolaydır. Kol kaslarını güçlendirmek için mükemmel bir tasarım. Ayrıca koordinasyon ve denge geliştirmek için yardımcı olmaktadır. Direksiyon kullanımı da öngörü yeteneğini geliştirmesi için el- göz koordinasyonu becerisini geliştirmesine yardımcı olmaktadır.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ