Hediyeler

2 yaşındaki çocuğa ne hediye alınır

Artık çocuğunuzun bebeklik döneminden çıktığını hissedebiliyordunuz. Bebeğiniz artık bir çocuk J Kendi başına hareket etmeye başlamış, istediği şeyleri size artık çok daha rahat bir şekilde anlatıyor ve siz onun ne zaman bu kadar büyüdüğünü şaşkınlıkla izliyor olabilirsiniz J hem çok keyifli bir okadar da yorucu ve zor bir dönemdesiniz. Neden mi? 2 yaş sendromu adı verilen öfkenin inatlaşmanın ve ağlama nöbetlerinin yaşandığı bir sürece başlıyor olabilirsiniz. Onlar çok zekiler istediği şeyleri elde etmek için her yolu denemeyi keşfediyorlar. Ayrıca anne ve babasına kendi isteklerinin de olduğunu ve artık bende bir bireyim buna alışın mesajını vermeye başlıyorlar.

Bu dönemde yavaş yavaş kendi oyununu kurabilir oyuncaklarıyla konuşarak veya oyunlar oynayarak az da olsa kendi başına vakit geçirebilir J tabi bir büyüğünün gözetimi altında. Giysilerinden bazılarını giyebilir veya çıkarabilir, bu dönemde fazlaca sorular sormaya başlayabilir, zıplayabilir, kendi kıyafetini seçebilir. Biraz daha zor bir durum olan eşyaları fırlatma, arkadaşlarına vurma kendisine vurmak veya yerlere atmak, inatlaşmak davranışlarının tavan yaptığı dönemlerden birisidir.

Bu dönemde çocuğunuz etrafındakileri tanımaya keşfetmeye çalışıyor. Bu nedenle biraz daha sabır göstermeye çalışarak her davranışını hayır kelimesiyle engellemeye çalışmak yerine onun yanında olarak neyi neden yaptığını anlamaya özen göstermek, çok kritik zamanlarda hayır kelimesini kullanmak inatlaşma döneminin daha kolay atlatılması adına çocuğunuza yapabileceğiniz en doğru davranış olacaktır.

Eğer minik yavruları büyüdüğü zaman fiziksel olarak daha kuvvetli ve çevik,  zihinsel, duygusal ve bilişsel yetileri gelişmiş sorumluluk sahibi birer bireyler olarak yetiştirmek istiyorsak onlara almış oyuncaklara dikkat etmek zorundayız. Bu kadar şeyi bir oyuncakla mı sağlayacaksınız demeyin onların karakterleri oluşmaya başladı ve hayal dünyası artık gelişiyor güzel örnek olalım ve duyarlı nesiller yetiştirelim. Şu an onları en iyi etkileyebileceğimiz yöntemlerden biriside oyunları ve oyuncakları. Evet, şimdi asıl konumuz olan bu dönemde olan yani  2 yaş doğum günü hediyesi fikirleri neler olabilir veya 2 yaş doğum günü hediyelikleri farklı fikirler arayışı içinde olanlar için birkaç alternatif sunmak istiyorum.

 1. 1 KÜÇÜK KASA


  1. 2 yaşındaki erkek çocuğa doğum günü hediyesi olarak verilebilecek güzel bir seçim. Yazarkasada 9 adet plastik bozuk para, 2 adet plastik kredi kartı ve 3 adet farklı renkte para kutusu bulunmaktadır.ince-kalın, büyük küçük kavramlarını öğretmek için ideal olmasının yanısıra rengarenk tasarımı sayesinde çocuklara renkleri öğretmek için de güzel bir alternatif. Çocuklarınız hem renkleri hemde eşleştirmeyi bu oyuncak yardımı ile daha kolay kavrayacak.ayrıca el ve göz koordinasyonu ve motor becerilerini geliştirmede fayda sağlar.Karar veremediğiniz  2 yaş doğum günü hediyesi ne alabilirim sorusu için güzel bir alternatif olabilir.
 2. 2 İKİSİ BİR ARADA SPOR MERKEZİ


  1. işte size harika bir öneri daha. Kim bilir belkide sizin evinizde geleceğin futbol veya basketbol yıldızlarından birisi yetişecek. 2 yaşındaki erkek çocuğa ne hediye alınır kaygınız artık bu hediye seçeneğini gördükten sonra biraz daha azalmıştır çünkü bu iki oyun alternatifinden hoşlanmayacak bir çocuğa normal şartlarda pek rastlanır şey değil. Animasyonlu ışıklı LED tablo50’ye yakın ses ve müzik, skor tahtası, basketbol ve futbol topu ve basketbol çemberi içerir. Çocukar için kas ve motor becerilerinin gelişmesine katkı sağlamak için tasarlanmış eğitici bir oyuncak.
 3. 3 BATERİ SETİ


  1. ; çocuğunuzun yeteneklerini keşfedin. Çocuğunuzun böyle bir yeteneğinin olduğunu fark ediyorsanız onun desteklemek ve enerjisini bu yönde harcamasına destek olmak onun hayatına belki de bir yön vermek adına atılmış büyük bir adım olacaktır. Sizlerde bir enstrüman çalıyorsanız mutlaka gelecekte onunla birlikte kendinizi hayal ediyorsunuzdur J hayalinizi gerçeğe dönüştürme vakti… davullar 2 ila 5 yaşlarındaki çocuklara göre tasarlanmıştır. Rock,pop ve dansstillerinde 9 şarkı çalabilir. Çocukların harf, sayı ve melodileri öğrenmesine yardımcı olur. Dil ve iletişim becerisini güçlendirir.
 4. 4 ÇOK FONKSİYONLU YÜRÜTEÇ


  yürümeyi öğrenmiş olan çocuklar için dikkat çekici aynı zamanda eğlendirici bu yürüteç sayesinde çocuklarınızda sizlerde çok keyifli vakit geçirebilirsiniz. Erken öğrenmeyi teşvik eden tasarımı sayesinde çocuğunuzun bastığı her düğmeden farklı bir müzik sesi çıkıyor olmamsı, farklı renkte ışıklı düğmelerin yanıp sönmesi ve onu sürerek yürümesine imkan vermesi , üzerinde bulunan telefonla konuşarak taklit

 5. 5 SU PARKI


  1. çocuklar için farketmez yaz kış suyla oynamaya bayılırlar. 2 yaşındaki bir çocuk içinde kesinlikle çok eğlenceli bir oyuncak. Sağlam ve kaliteli plastikten üretilmiş olan su parkını kurmak için ihtiyacınız olan tek şey su. Eğlenceli karakterler ve oynama yöntemi ile çocukların motor becerilerini geliştirmeye yardımcı olur. Neden sonuç ilişkisi kurarak düşünmeye sevk eder  ve zeka gelişimine katkıda bulunur.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ