2 yaşındaki çocuğa ne hediye alınır

Artık çocuğunuzun bebeklik döneminden çıktığını hissedebiliyordunuz. Bebeğiniz artık bir çocuk J Kendi başına hareket etmeye başlamış, istediği şeyleri size artık çok daha rahat bir şekilde anlatıyor ve siz onun ne zaman bu kadar büyüdüğünü şaşkınlıkla izliyor olabilirsiniz J hem çok keyifli bir okadar da yorucu ve zor bir dönemdesiniz. Neden mi? 2 yaş sendromu adı verilen öfkenin inatlaşmanın ve ağlama nöbetlerinin yaşandığı bir sürece başlıyor olabilirsiniz. Onlar çok zekiler istediği şeyleri elde etmek için her yolu denemeyi keşfediyorlar. Ayrıca anne ve babasına kendi isteklerinin de olduğunu ve artık bende bir bireyim buna alışın mesajını vermeye başlıyorlar.

Bu dönemde yavaş yavaş kendi oyununu kurabilir oyuncaklarıyla konuşarak veya oyunlar oynayarak az da olsa kendi başına vakit geçirebilir J tabi bir büyüğünün gözetimi altında. Giysilerinden bazılarını giyebilir veya çıkarabilir, bu dönemde fazlaca sorular sormaya başlayabilir, zıplayabilir, kendi kıyafetini seçebilir. Biraz daha zor bir durum olan eşyaları fırlatma, arkadaşlarına vurma kendisine vurmak veya yerlere atmak, inatlaşmak davranışlarının tavan yaptığı dönemlerden birisidir.

Bu dönemde çocuğunuz etrafındakileri tanımaya keşfetmeye çalışıyor. Bu nedenle biraz daha sabır göstermeye çalışarak her davranışını hayır kelimesiyle engellemeye çalışmak yerine onun yanında olarak neyi neden yaptığını anlamaya özen göstermek, çok kritik zamanlarda hayır kelimesini kullanmak inatlaşma döneminin daha kolay atlatılması adına çocuğunuza yapabileceğiniz en doğru davranış olacaktır.

Eğer minik yavruları büyüdüğü zaman fiziksel olarak daha kuvvetli ve çevik,  zihinsel, duygusal ve bilişsel yetileri gelişmiş sorumluluk sahibi birer bireyler olarak yetiştirmek istiyorsak onlara almış oyuncaklara dikkat etmek zorundayız. Bu kadar şeyi bir oyuncakla mı sağlayacaksınız demeyin onların karakterleri oluşmaya başladı ve hayal dünyası artık gelişiyor güzel örnek olalım ve duyarlı nesiller yetiştirelim. Şu an onları en iyi etkileyebileceğimiz yöntemlerden biriside oyunları ve oyuncakları. Evet, şimdi asıl konumuz olan bu dönemde olan yani  2 yaş doğum günü hediyesi fikirleri neler olabilir veya 2 yaş doğum günü hediyelikleri farklı fikirler arayışı içinde olanlar için birkaç alternatif sunmak istiyorum.

[zombify_post]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir